ALL ISSUES

Вверх

Дом и Интерьер

  /  EVENTS   /  ЛЬВІВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ АРХІТЕКТУРИ ТА МИСТЕЦТВ «ВЕЖА»

ЛЬВІВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ АРХІТЕКТУРИ ТА МИСТЕЦТВ «ВЕЖА»

Цьогорічний III Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв «ВЕЖА» присвячений 30-річчю незалежності України та має назву «Форма [НЕ] залежності».
Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 1 липня у Всеукраїнський день архітектури.
Програма фестивалю дуже насичена та охоплює усе місто і навіть локації за його межами. Більшість подій у рамках фестивалю відбудуться у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа», а саме: перегляд-презентація фільму-дослідження про пострадянську архітектуру «Вхід через балкон», зустріч із головним режисером фільму Романом Блажаном, відкриття мультимедійного виставкового проєкту «Архітектура Незалежності» та виставки Мартена Дюплантьє (Париж) PRIX AMO, зйомки ТЕЛЕШОУ-дискусії: «Архітектор Незалежності», а також дискусія про нові архітектурні трансформації стародавнього Львова «Місто & Спадщина».
У співпраці з УКУ буде проведено науково-практичну конференцію приурочену до 100-річчя від дати смерті архітектора Василя Нагірного та багато іншого.
Також особливою акцією у рамках Фестивалю стане забіг центральною частиною міста «Архітектурна миля» — свято мистецтва та спорту, де під час марафону учасників будуть супроводжувати найкрасивіші пам’ятки архітектури старого Львова.
Інша тематична спортивна подія в рамках Фестивалю футбольний турнір «Архітектори VS Забудовники».
Окремо учасники Фестивалю розмірковуватимуть про місце сучасних українських архітекторів у світовому масштабі. Так однією з лекцій буде розповідь про досвід роботи українців у одному з найвідоміших проєктних бюро Польщі – MEDUSA GROUP. Через спеціальний теле-міст учасників Фестивалю привітає найзначніший архітектор українського походження світового масштабу Радослав Жук із Канади.
А святкове завершення Фестивалю відбудеться у Замку Свірж, де на гостей чекає лекція спеціального гостя – відомого віденського архітектора, який став мером містечка на Тернопільщині Бережан – Ростислава Бортника. Також у Замку в Свіржі буде театральна вистава-фієрія «Вій» студентів ЛНУ ім.Франка (режисер Роман Валько) та оголошення команди-переможця конкурсу інсталяцій «Форма моєї Незалежності» — що є паралельною програмою Фестивалю для молодих митців, архітекторів та дизайнерів на території Замку Свірж, де обрані учасники протягом п’яти днів будуть створювати мистецькі Арт-об’єкти. Команда-переможець поїде у навчальну поїздку до Швейцарії.
Організацію Фестивалю підтримує як Львівська міська рада, так і Львівська обласна державна адміністрація. До організації також долучаються Національна спілка архітекторів України, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну, Львівська академія мистецтв, Музей міста, Муніципальний мистецький центр, Український католицький університет, Французький інститут в Україні та інші мистецькі інституції Львова та Львівщини.
Фестиваль відбудеться з 1 по 4 липня 2021 року. Урочисте відкриття Фестивалю 1 липня о 10:00 год., за адресою, м. Львів, вул. Підвальна, 4, «Порохова вежа».
Організатор фестивалю – Львівська спілка архітекторів (Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України).
Контактна особа для ЗМІ – 067 674 23 33 – Богдан Гой

Оставьте комментарий