ALL ISSUES

Вверх

Дом и Интерьер

  /  ARCHITECTURE   /  Проект екоготелю від студії SHOVK

Проект екоготелю від студії SHOVK

Архітектори з бюро SHOVK створили проект, в якому перетворили невелику ділянку на березі Дніпра на місце, де містянин може сховатися від постійної метушні. Як йдеться у матеріалі журналу “Хмарочос”, проект відрізняється відсутністю акцентів на дизайні та красі архітектури, бо вся краса — це природа, що оточує еко-готель зі всіх боків. Як автори з SHOVK реалізували свої нестандартні ідеї, з якими труднощами зіштовхнулися та які технології допомогли у розв’язанні проблем — читайте у цій статті. 

Простір втечі від міста

Для тендеру архітектори створили концепцію еко-готелю для ділянки розміром один гектар, що знаходиться в ста кілометрах від Києва та ста метрах від берегової лінії. Рельєф території неоднорідний – перепади між різними ділянками подекуди сягають 30-40 метрів. Найвища точка – на висоті 175 метрів від рівня моря, найнижча – приблизно 140-150 метрів. 

Архітектуру об’єкту заховали за деревами та кущами. Готельні будинки розташували на достатній відстані один від одного. Їхні вікна відривають мальовничі краєвиди річки та лісу. В інтер’єрі здається, що кожен будинок — єдина споруда у лісі. Антон Вергун, головний архітектор та дизайнер проекту, пояснює таке рішення тим, що містяни не люблять виїжджати далеко, та й з іншими людьми на природі теж перетинаються неохоче. 

Біля входу до готелю знаходяться ресторан, бар, інформаційний пункт та будинок для персоналу. Доріжкою гості виходять до лазні та чану, розташованих на березі Дніпра. Користуючись дерев’яними та металевими помостами, можна вийти до води. Кожен гість цього готелю знайде на його території особистий куточок для відпочинку, чи то на численних відкритих майданчиках, чи то на невеликій терасі для йоги.  

Інфраструктура готелю сягає за його межі та стане у нагоді місцевим мешканцям з сусідніх населених пунктів.

Мінімум дизайну, максимум природи

Ідея проекту полягала в тому, щоби людина відчувала себе частиною природного середовища. Тому навіть у конструкціях будинку автори уникали технологічних форм, навмисно скошували та нахиляли конструкції.  В проекті використовується два облицювальних матеріали — дерев’яний та дзеркальний. Фактура дерев’яних будинків схожа з фактурою дерев. Нержавіюча сталь дзеркальних будинків відображає довкілля. Дизайн інтер’єру вибудували за принципом максимальної непомітності, щоби гості милувалися довколишньою красою, а не архітектурними чи дизайнерськими знахідками. Особливу роль у такому рішенні відіграють великі панорамні вікна. 

Номерний фонд базується на трьох типах будинків: маленький видовжений, маленький роздвоєний та великий. Будинки з чорного дерева апелюють до картинки за вікном, світлий варіант сподобається тим, хто хоче більш теплої та затишної атмосфери. 

Роздвоєний будинок має спальну зону з ліжком та вітальню з кріслом та каміном. В кожній з частин будинку є панорамне вікно.  

Стеля та ширина фасаду на вході видовженого маленького будинку навмисно звужені, тому він здається ще меньшим. Невеликий коридор зрештою розширюється, та виводить гостя до панорамного скління розміром п’ять на шість метрів. В оформлені інтер’єру використвоувалися невисокі меблі, аби ті не закривали частину панорами.

На першому поверсі двоповерхового будинку розташувалася вітальня, на другому — пірамідальна спальня зі скляною стелею. Звідси відкривається вид на ліс та небо. 

Знання, натхнення та відповідальність — головний набір інструментів, яким користувалися архітектори SHOVK. А ще — технології, серед яких монітор та ноутбук-трансформер від давно знайомого бренду Acer, розробки якого використовуються не тільки у побуті, а й у професійній сфері. Дизайнери та архітектори, між тим, високо цінують точність передачі кольору, зручний диапазон регулювання, компактність та потужність.

 

За матеріалами hmarochos.kiev.ua       

   

 

Оставьте комментарий