ALL ISSUES

Вверх

Дом и Интерьер

  /  INTERVIEW   /  Ілля Товстоног

Ілля Товстоног

Розкажіть, як проходили ваші карантинні будні?
Без змін. Не вплинуло взагалі на роботу.
Розкажіть про ваш робочий день.
Майже кожен день відбуваються виїзди на об’єкти. В другій половині дня ми допрацьовуємо проекти з командою.
Тобто змін на кшталт роботи онлайн у вас поки що не відбулося?
Поки у нас все в онлайн, тому що я зараз будую окремий свій офіс.
Яку роль грає команда у ваші роботі?
Основну.
Як ви обираєте людей?
Дизайнерів я обираю не за освітою, не за нагородами чи ще чимось, про що зазвичай пишуть у резюме. Я дивлюся портфоліо і проводжу співбесіду, це все що потрібно.
Якими якостями має володіти людина?
Як я казав, професійні якості я оцінюю за портфоліо. Персональні якості, такі як відповідальність, працелюбність, стресостійкість — для мене важливі.
Що людина повинна мати обов’язково?
Смак, відчуття об’єму, кольору, відчуття дизайну взагалі, сучасних тенденцій. Важливо, щоби людина була в темі того, чим ми займаємося.
Як ви працюєте з замовником? Шукаєте консенсус, поступаєтеся при наявності спірних моментів, чи все ж таки намагаєтеся налаштувати на вашу хвилю?
Завжди хочеться налаштувати замовника, щоб довести своє рішення до реалізації. Не факт, що найперший з варіантів — найкращий, але після декількох змін ми з замовником часто повертаємося саме до першого. Розуміючи це, хочеться доводити свою думку все частіше, але у всякому випадку є компроміси, на які доводиться йти.
Як вам даються такі компроміси?
Зазвичай я пропоную якійсь нейтральний варіант, не той, що не подобається мені, а той, на який я згоден.
Чи могли б ви виділити кілька внутрішніх принципів роботи у вашій студії?
Індивідуальність, відчуття деталей, — факторів купа, але яскраво відокремлених немає.
Яким речами ви принципово не будете поступатися під час реалізації проекту?
З однієї сторони у нас є необхідність вразити клієнта, з іншої — не поступитися принципам. Але клієнта в будь-якому випадку треба задовольнити, а бажано — по максимуму. В той самий час потрібно, об’єкт вийшов на тому рівні, на якому ти працюєш і якого хочеш досягти.
Чим для вас найважче поступатися?
Формами. Я за освітою архітектор, і коли мені кажуть, що потрібно зробити щось не так, як я це собі уявляю, для мене це біда. Я можу пофарбувати щось в інший колір, але зберегти композицію форм для мене важливо.
Чи є у вас особистий підхід до вдалого поєднання естетики та функціональності?
Мої інтер’єри та архітектура формуються за функціональними зонами, тобто у будь-якому випадку спочатку формується функціонал, але не забуваючи про естетику.
З чого починаєте роботу над новим проектом?
З плану, об’єму, технічного завдання, роботи з клієнтом. Формую образ клієнта, тієї людини, що буде користуватися приміщеннями, якщо це приватний проект, а не загального користування. Далі йдуть функціональні зони. Вирішення цих питань за мною, а потім — віддаю команді на доопрацювання.
Чи часто бувають у вас клієнти, які потребують особливого креативного підходу?
До кожного клієнта у нас свій підхід. До кожного однаково — це неможливо. Комусь потрібно швидко, комусь естетика, комусь вартість чи щоденна увага, тут немає єдиного правила для всіх.
Скільки існує ваша студія?
Десять років я працював у іншій студії. Моя студія сформувалася за півтори роки.
Розкажіть, які проекти створюєте зараз, які плануєте у ближчій перспективі?
Коли я пішов з попередньої студії, в мене ще залишалися клієнти, яких я вів і завершую досі. Зараз добудовуємо будинок у Білій Церкві, з цікавого та нового — поліклініка в Києві. Реконструкція старої будівлі в якій ми взялися за інтер’єр. Клініка сучасна, клієнт непростий, консервативний. Буває важко внести в проект щось нове, але все одно досить цікаво.
Що саме нове важко внести?
Використати led-проектор замість фотошпалер чи фотографій із щасливими людьми в рамках. Замовнику дуже хочеться бачити такі, і ми шукаємо компроміс. Компроміс, наприклад, це проектор, який показує що завгодно. Це виглядатиме геть по-іншому. В цілому, це можуть бути просто білі стіни.
Проектів взагалі багато, — квартири, офіс, котеджне містечко за Києвом.
У якому місті ви б хотіли реалізувати «проект мрії»?
Місто не принципово. Принципово — місце, як виглядає саме оточення. Це може бути і під Києвом, може бути неймовірно гарно, але все залежить від місцевості.
Та якщо обставини з місцем ідеальні, яке місто ви б все ж таки обрали?
Не знаю. Немає чогось визначеного. Мені цікава Голландія, Бельгія, в Лондоні цікаво було б побудувати щось маленьке, невеличке, щоби вписалося в ту атмосферу. Варіантів може бути багато. Японія також цікава країна. Там неймовірне оточення, природа та інше. Це може бути будь-яке місто та будь-яка країна.
А якщо б ви обирали серед українських міст?
За Трипіллям, його околиці, там є дуже просторі площі та неймовірні краєвиди. В Карпатах також. Там такі місця, що хочеться будувати, але щось камерне і невелике. Міні-готелі для усамітнення, заміські будинки.
Ви більш «людина гір», ніж «людина моря»?
Так. Я не пасивний, я не можу лежати на пляжі.
Обираєте більш активний відпочинок?
Так, взимку гори і сноуборд, влітку — Дніпро чи море, але з дошкою для серфу.
Ви чітко розділяєте роботу та відпочинок?
Я виділяю на відпочинок максимум десь п’ять днів. Ніколи не можу довго відпочивати, тому що я морально втомлююсь.
Яке місто ви б порадили відвідати починаючому архітектору?
Я б порадив те, що було першим у мене — Лондон. Сильно вразило. Місто абсолютно незвичне, сама атмосфера надзвичайна. Крім Лондона — Антверпен, якесь місто в Голландії. Якщо казати про архітектуру, то в них вона досить незвична, нестандартна, мені подобається. Можна було б порадити Японію, але початківцям важко туди потрапити. Там кожне місто по-своєму особливе. Я сам тільки планую туди потрапити.
Серед національних кухонь, яка вам найбільше подобається?
Всі.
Розкажіть про плани на майбутнє.
Їх багато. Хочеться проявити себе в різних сферах дизайну. Хочеться зробити щось інше, не таке, як робиться зараз. Це може бути якесь максимально відкрите житло, якусь невисотну забудову.
Змінити бачення дизайну та інше — таких цілей в мене ще немає, бо я ще молодий.

Оставьте комментарий