ALL ISSUES

Вверх

Дом и Интерьер

  /  ARCHITECTURE   /  Забудова кварталу острова Рибальський у м. Києві

Забудова кварталу острова Рибальський у м. Києві

Сьогодні ми вам хочемо показати ще одну минулорічну конкурсну Ukrainian Urban Awards — Конкурс Української Урбаністики роботу від «Проектна Майстерня Бєляєвих» Андрій Бєляєв Тарас Бєляєв. Даний проект представляє конкурсну пропозицію на кращу забудову кварталу острова Рибальський у м. Києві.

Концепцією передбачено забудову кварталу із влаштуванням функцій комерції, житла та культурного центру, який пропонується віддати для здачі в оренду великому якісному оператору книгарні.

 не лише якірну функцію, а й містобудівну домінанту, яка завершує вул. Електриків та якісно ознаковує весь Рибальський острів. Домінанта дозволяє утворити повноцінні проколи та понизити поверховість кварталу. Ідея полягає у тому, що життєвий простір не ділиться категорично на публічний та приватний, а високий рівень комфорту мешканців досягається завдяки плавному перетіканні просторів від приватного до публічного із додаванням напівприватного та напівпублічного.

Для формування самобутньої та впізнаваної ідентики кварталу запропоновано такі рішення:
— виразне завершення якірної секції із створенням образу маяка;
— архітектурно виразний характер культурного центру;
— тераса, як самобутня платформа для життя громадського простору;
— зовнішня експозиція археологічних артефактів, що можуть бути знайдені під час будівельних робіт на рибальському острові.

Будівля культурного центру складається із холу (містить атріумні сходи, що органічно витікають з тераси та забезпечують відвідувачам відчуття атмосфери перебування у маяку) та двох трирівневих блоків, сполучених містками на кожному рівні. Більший із блоків пропонується оператору великої книгарні, яка стала б культурним ядром Рибальського острова та була комерційно вигідною, оскільки аналогів повноцінних книгарень такого масштабу та якості у Києві немає. Менший блок пропонується розглядати як багатофункційні простори для читалень, виставок, проведення культурних та освітніх заходів.

Функціональна організація будівлі культурного центру дозволяє порівневу здачу приміщень в оренду на початкових етапах забудови Рибальського острова до появи потужного оператора орендаря.

Загалом квартал складається із дев’яти секцій: якірної, трьох кутових і п’яти типових. У кварталі забезпечена диференціація житлового фонду за рівнем комфорту, а саме — якірна секція містить квартири підвищеного рівня комфорту.

Розташування вертикальних комунікацій забезпечує більш привабливу орієнтацію квартир, що важливо для житла такого рівня. Також запропоновано гнучке планування типової секції, яке передбачає варіант з 4-ма квартирами компактних площ, або варіант з 3-ма квартирами більшої кімнатності. Така опція даватиме можливість реагувати на зміну попиту на ринку нерухомості без зміни конструктиву та без втручання у інженерні мережі — змінюється лише фасад для формування літніх приміщень для кожної з квартир.

Оставьте комментарий