ALL ISSUES

Вверх

Дом и Интерьер

  /  INTERIORS   /  ZWEIG

ZWEIG

ZWEIG

Студія: balbek bureau
Архітектори: Слава Балбек (Slava Balbek), Анастасия Мирзоян (Anastasia Mirzoyan), Yulia Barsuk, Alla Vitas-Zakharzhevska
Проджект-менеджер: Svitlana Kazanchuk
Площа: 210 м2
Рік: 2020
Розташування: Київ
Фото: Yevhenii Avramenko

Бар Zweig нещодавно відкрився в оновленому приміщенні старого заводу “Арсенал”, всього у декількох кроках від добре відомих Kyiv Food Market та кафе-бару “Молодість”.

Працювати над історично значущими будівлями – завжди складний, але і плідний процес.

Такі будівлі, що часто є складними структурно, вимагають більшої уваги під час будівництва та передбачають обмеження відносно запланованих змін.

Бар Zweig займає площу 210 м2 та розрахований на посадку до 60 осіб. Складно не помітити зв’язок між цільовою аудиторію закладу – людьми, що поділяють спільні інтереси до мистецтва та вишуканих страв, подорожей і читання, – та іменем Стефана Цвейга, австрійського новеліста, драматурга, журналіста та біографа, чиї книги найбільше перекладали у 1920 – 1930-х роках, порівняно з іншими авторами з Європи. Попри цей зв’язок, Zweig, як заклад, безумовно привертає увагу молодої intelligentsia та знавців витонченого вина і кухні.

Одна з найбільш важливих особливостей простору – оригінальне цегляне склепіння стелі. Рішення позбутись будь-якої видимої комунікації було прийнято одразу. Також це порушило питання того, як забезпечити вентиляцію всього приміщення. Ми вирішили цю проблему встановленням вентиляційної системи у підлоговому покритті, нішах стін та перекриттях склепіння.

Великий книжковий стелаж навпроти входу, стилізований під арку, зустрічає гостей Zweig та задає атмосферу цьому місцю. Його форма безсумнівно вказує на історичну архітектуру, тоді як структурні деталі є доволі сучасними. Три високих проходи через арку ведуть до основної зони відпочинку.

Арка виконує декілька функцій: це і книжкова шафа, звідки гості беруть книги, щоб почитати за столиком, це і місце продажу, і перегородка, що відокремлює зону входу з м’якою посадкою біля вікон від основного залу.

Композиційним центром основного залу слугує бар зі стелажем для пляшкок з алкоголем. Конструкція побудована у формі широкої арки та облицьована цеглою пісочного кольору. Цегляна “рамка”, кольорові пляшки на полицях та підсвічені полички – усе це нагадує вітраж, який стає органічною частиною інтер’єру.

Обабіч бару стоять маленькі столики, а у центрі – великий круглий стіл.

Щоб зберегти цегляну текстуру та уникнути типового “інтер’єру пабів”, ми застосували тонкий шар рефлексивної штукатурки. У такий спосіб нам вдалося підкреслити складність геометрії та орнаменту самого склепіння. Відзеркалені поверхні прийняли теплий відблиск та заповнили приміщення атмосферним освітленням.

За перегородкою, яка відділяє основну посадку, прихована вбиральня та зона обслуговування.

У Zweig відчувається атмосфера гармонії та комфорту, яка надихає на приємний відпочинок за спокійною розмовою або тет-а-тет з книгою. Тут переважають приглушені кольори, м’яке освітлення, вигнуті лінії.

Навіть тверді поверхні, як-от склепінчаста стеля, мозаїчна підлога та бар у формі арки, виглядають м’якими за рахунок теплих відтінків сірого та медового кольорів.

Як хороша книга, Zweig побудований на нюансах та деталях. А гостям лишається виявити їх та насолодитись сповна.

Оставьте комментарий